Zajímalo by vás, jak se zrodila naše výběrová káva Deer beans? Na tomto našem love brandu intenzivně pracujeme již několik měsíců. Pojďme se společně podívat na příběh této jedinečné kávy.

Jak to vše začalo?

Před několika lety jsem propadla světu výběrové kávy. Postupně jsem objevovala chutě, začala odlišovat různé směry a ochutnávat kávy pražíren z různých částí světa. Postupně jsem se propracovala ke skvělým kávám, koupila lepší pákovou mašinu a doma zkoušela různé recepty. Zjistila jsem tak, že pražená káva není nic jednoduchého, a že by se pražení dalo přirovnat k alchymii!

Káva v restauracích

O to hůř se mi ale pila ranní káva v restauracích. Pomalu jsem zjišťovala, že jim chybí kvalitní nabídka výběrové kávy.  Musela jsem tak hledat kavárnu nebo espresso bar k vychutnání té nejkvalitnější kávy. Postupně se mi tak rodila myšlenka, vytvořit kávu, která by pro restauracím představila výběrovou a chuťově zajímavější kávu. Našli jsme si skvělého partnera. Odborníky a skvělou partu lidí z české pražírny Dos Mundos.

 

 

Deer Beans

Společně pro Deer Beans

Právě díky této myšlence se zrodila značka Deer Beans – výběrová káva vytvořená pro lidi milující dobré jídlo a pití. Díky spolupráci s pražírnou Dos Mundos, skupinou Red Castle a více než 50 ochutnávači mohla tato kvalitní káva vzniknout. Věříme, že bude chutnat i Vám, milovníkům kvalitní kávy!

Deer Beans

Z jakých káv je Deer Beans složená?

Směs je tvořena ze tří káv z různých, ovšem významných, kávových destinací. Konkrétně se jedná o:

  • Brazílii Rancho Grande
  • Peru Las Naranjas
  • Etiopii Gamoji

Kousek Brazílie

Brazílie je naturálně zpracovaná káva z farmy Rancho Grande. Sklizené kávové plody procházejí tzv. suchou metodou zpracování, což je na této farmě navíc podpořeno moderními sušícími boxy. Plody jsou v nich sušeny po dobu několika dní, teprve poté se odstraní vnější slupka a dužina a zůstanou samotná kávová zrnka.

Díky této metodě vyniká káva plnými čokoládovými tóny s nádechem sušeného ovoce. Brazilská káva tvoří polovinu Deer Beans směsi a dodává ji vyváženost a sladkost.

Kávové Peru

Peru je oproti tomu zpracované promytou metodou zpracování. Kávové plody jsou nejprve zbaveny slupky, poté jsou namočeny na 30-36 hodin do mokré fermentační nádrže. Po následném umytí jsou zrnka téměř měsíc sušena na vyvýšených afrických postelích.

Tato sklizeň je produkcí dvou farmářů, Tomase a Elmera, ze sousedních farem u města Las Naranjas. Peruánská káva je chuťově lehčí a ovocnější, připomíná tropické ovoce a má jemné máslové tělo. Deer Beans, kde je zastoupena z 30%, dodává lahodné a vybalancované tělo.

Etiopie na konec

Poslední složkou Deer Beans směsi je káva z Etiopie Gamoji. Produkce této kávy se soustředí v oblasti Anfilloo Highlands. Jedná se o hustě zalesněnou oblast, kde samotné kávovníky tvoří důležitou součást ekosystému. Po ručním sběru jsou jejich plody zpracovány promytou metodou. Díky tomu je chuť výrazně jasmínová a kořenitá. Směsi Deer Beans dodává ono květinové aroma a lehký nádech citrusových plodů.

Jak připravit espresso?

Káva je určena na přípravu espressa a náš doporučený postup je 19 g IN, 45 g OUT. Čas extrakce okolo 28-30 sekund.

Deer Beans

Kávu Deer Beans můžete momentálně ochutnat v nové restauraci Cantina v Plzni. Pokud to však nemáte po cestě můžete si ji koupit u nás na e-shopu. Dejte nám vědět jak vám chutná, snažili jsme se najít vyváženou chuť. 

 

KATARÍNA DOPORUČUJE

Katarína je náš specialita na kávu. Je opravdu velkým milovníkem kvalitní kávy a pod tuto kávu se rozhodně podepisuje. Vyzkoušejte naší výběrovou kávu.

×