Jemná chuť ovoce s výrazným dozvukem kvalitních hrušek. Právě takovýto požitek můžete čekat od naší hruškovice. Pojďme si říci pár zajímavých informací o tomto oblíbeném nápoji.

 Výroba hruškovice

Pojďme si nejprve říci, jak se vyrábí.

V první řadě je nejdůležitější vybrat dobře uzrálé hrušky, což je naší prioritou. O výběr nejkvalitnějšího ovoce a pečlivou přípravu pálenky se stará náš mistr destilér Pavel Varga.

Po pečlivé selekci 10–14 kg ovoce se hrušky podrtí do speciální uzavřené nádoby a nechají se kvasit při pokojové teplotě. Nádobu plníme pouze do 90 % jejího objemu, protože musíme nechat prostor pro tzv. deku. Ta chrání ovoce před infekcemi a brání ztrátám alkoholu.

V momentě, kdy se deka začne propadat, ji odstraníme a přecházíme k destilaci. Hrušky vaříme ve 100 °C čímž nám vnikne destilát s velmi vysokým obsahem alkoholu.

Hruškovice Špork

Jemný dotek hrušek

Abychom dosáhli co nejlepší chuti hruškovice, ředíme nápoj čistou pramenitou vodou a obsah alkoholu srážíme na 40 až 50 %.Hotovou hruškovici nakonec uložíme a necháme několik dalších měsíců dozrát.

Díky zrání vás tak čeká lahodný nápoj s jemným dozvukem hrušek. Nabízíme i hruškovici s medem, která je díky sladší chuti vhodnější pro dámy.

Hruškovice Špork

Hruškovice Barrique

Na kvalitě nám záleží, a proto jsme pro vás připravili i speciální druh hruškovice, který najdete mezi naším parohatým portfoliem Šporkovic. Tento prémiový nápoj nazýváme Hruškovice Barrique.

Mezi ostatními hruškovicemi vyniká v tom, že jsou při její přípravě použity sudy z bílého dubu, dovezené až z francouzského regionu Limousine. Nápoj odpočívá několik let ve stoleté stodole. Výsledkem je tak krásná zlatavá barva a chuť dobře vyzrálé hrušky.

Hruškovice Špork

Jelikož se nám pomalu blíží čas svátků a klidu, připravili jsme pro Šporkovské Vánoce. Nechte si letos přinést dárky hrabětem Šporkem a jeho létajícími jeleny. Jsme si jistí, že prémiovým destilátem uděláte radost nejednomu gurmánovi. Můžete navíc darovat Předplatné Šporkovic, čímž zajistíte radost vašemu blízkému po celý následující rok.

Další tipy na zajímavé vánoční dárky naleznete zde.

Zároveň nás nezapomeňte sledovat na Instagramu a Facebooku. Neuniknou vám tak žádné novinky z našeho e-shopu.

Ať vám se Šporkem chutná.

×