Jsou chutná, sytá, plná proteinu a zdravých tuků. Na trhu jsou dostupné v různých druzích a konzistencích. Řeč je o ořechových máslech. Ať už preferujete arašídy či kešu, přijdete si na své. Pojďme tedy společně zabrousit do světa těchto zdravých dobrot a mlsání, které nabízí náš Špork koloniál.

Z jakých druhů ořechových másel si můžu vybrat?

Skvělá otázka. Zjednodušeně se dá říci, že z téměř každého oříšku se dá vytvořit ořechové máslo. Mezi nejčastější druhy másel patří:

  • Arašídové máslo
  • Kešu máslo
  • Mandlové máslo 
  • Lísko-oříškové máslo
  • Pistáciové máslo
  • Oříškové máslo z více druhů ořechů
Špork - ořechové máslo

Druh ořechového másla doporučujeme vybírat podle toho, jak se vám hodí do naplánovaného jídelníčku. Nebojte, jedná se o zdravé mlsání. Oříšky prokazatelně pomáhají udržovat váhu díky tomu, že navozují pocit sytosti

Zdravé mlsání - smooth nebo crunchy?

Nejen že si můžete vybrat z několik druhů ořechového másla, máte k dispozici i variantu s kousky ořechů či bez nich.

  • Smooth (jemné) ořechové máslo se vyznačuje krémovou konzistencí bez kousků ořechů. Využijte ho například při pečení či k prostému namazání na krajíc chleba.
  • Oproti tomu Crunchy (křupavé) máslo je oblíbené díky své křupavé konzistenci. Je vhodné na pečení či přípravu smoothie
Špork - ořechové máslo

Jaké příchutě ořechového másla se můžu připravit?

Při objevování nových chutí ořechových másel jistě narazíte na různé kombinace. Výrobci se snaží experimentovat a přinášet na trh nové a nové příchutě.

Již dnes můžete v obchodech narazit na ořechová másla s příchutí čokolády, banánu, slaného karamelu či variantu se zvýšeným obsahem proteinu.

Ani naši partneři se nebojí experimentovat a namíchali pro vás jemné máslo Nugela. Jedná se o kombinaci arašídů, kešu oříšků a lahodné bílé čokolády.

Můžu si ořechové máslo udělat doma?

Samozřejmě! Udělat si domácí ořechové máslo je jednoduché a zvládne to každý. Stačí si koupit ořechy, které vložíte do kuchyňského robota a rozmixujete na požadovanou konzistenci. Při míchání můžete též přidat čokoládu nebo různá semínka, kterými ořechové máslo obohatíte. Můžete si tak za pár korun vyrobit křupavou či jemnou variantu tohoto zdravého mlsání.

Špork - ořechové máslo

 

Věříme, že jsme vás přesvědčili, že zdravě mlsat opravdu jde. Můžete si udělat radost rovnou u nás, nabízíme několik druhů těchto zdravých dobrot. Z naší nabídky si jistě vyberete

PŘEJEME VÁM DOBROU CHUŤ!

JIRKA DOPORUČUJE

Jirka je milovníkem produktů, které mu rychle dodají potřebnou energii. Je naším specialistou na ořechová másla. Prý vám vzkazuje, že to kešu máslo je senzační.

×